zsborowymlyn.lipnica.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

I mistrzostwa kół polarnych

Email

I Mistrzostwa Kół Polarnych

Finał

13 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Borowym Młynie odbył się Finał I Mistrzostw Kół Polarnych pod hasłem – Skandynawia – wiedza ogólna.

Do Finału zakwalifikowało się 9 Członków Kół Polarnych.

W Finale każdy z uczestników odpowiadał na 38 pytań w 7 różnych zadaniach: quizy, odpowiedzi ustne, skojarzenia, pytania z użyciem zdjęć i map. Finaliści musieli wykazać się znajomością mapy Europy i Skandynawii, wiedzą o historii, geografii, przyrody, sportu, literatury, atrakcji turystycznych, a nawet skandynawskich rodzin królewskich.

Dwie rundy, przedzielone przerwą obiadową wyłoniły Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza I Mistrzostw Kół Polarnych 2016.

Wyniki:

1. Joanna Ekmann Mistrz Kół Polarnych (Koło Polarne Numer 1 – Śnieżna Gwiazda)
2. Zofia Wasiewicz – Pawlaczyk – I Wicemistrz Kół Polarnych (Koło Polarne Numer 4 – im. J.R. i J.A. Forsterów)
3. Kacper Pach II Wicemistrz Kół Polarnych (Koło Polarne Numer 4 – im. J.R. i J.A. Forsterów)

Finaliści:

Karolina Paszylk - Koło Polarne Numer 2 – Polarne Strusie (Garczyn)
Jakub Kamień - Koło Polarne Numer 4 – im. J.R. i J.A. Forsterów (Tczew)
Piotr Kamień - Koło Polarne Numer 4 – im. J.R. i J.A. Forsterów (Tczew)
Wiktoria Bruska - Koło Polarne Numer 5 – Miłośnicy Polarnicy (Brzeźno Szlacheckie)
Julia Mischke - Koło Polarne Numer 5 – Miłośnicy Polarnicy (Brzeźno Szlacheckie)

Wszyscy uczestnicy Finału otrzymali nagrody.

Głównym trofeum dla zwycięzcy Finału był Polarny Kryształ oraz maskotka Mistrzostw – Fiat 126p Maluch (modelSmile )…

Mistrz Kół Polarnych, I Wicemistrz Kół Polarnych, II Wicemistrz Kół Polarnych w nagrodę otrzymali zaproszenie na rejs promem do Szwecji wraz z Opiekunami.

 

 

 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Elektroniczna skrzynka podawcza

Znajdziesz nas tutaj

Facebook Image

Regionalizm

Język kaszubski

Sukcesy uczniów

Biuletyn Informacji Publicznej

Ochrona danych osobowych


Aktualności

Wieczór gier i zabaw

2 czerwca po raz kolejny w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zorganizował "Wieczór gier i zabaw" . Uczniowie mieli okazję pograć w chińczyka, szachy, warcaby i inne gry planszowe. Dużym powodzeniem cieszył się stół z piłkarzami. Nie zabrakło e-sportu oraz zabawy z komputerem. Chętni uczniowie wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich na konsoli. Poniżej kilka zdjęć ze ...

Nowości

Czytaj więcej

Gry, zabawy, konkursy, prezentacje - trzy dni z życia szkoły

Trzy dni z rzędu, tuż po rekolekcjach w kościele, uczniowie spędzali czas w szkole, gdzie naprawdę działo się wiele. Pierwszy dzień należał do Samorządu Uczniowskiego , który zapewnił nam ubaw na całego! Był zabawny teleturniej klas i karaoke jakich mało, mali i duzi śpiewali ,,Mam tę moc" jak na Elzę przystało. Drugi dzień to pełen emocji turniej sportowy i o ...

Nowości

Czytaj więcej

Dzień Kobiet

9 marca 2022 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez klasę III. Chłopcy przedstawili humorystyczne scenki związane z obchodami święta. Piosenka pt. „Być kobietą” została zilustrowana występami dziewczyn, które wcieliły się w modelki. W dalszej części uroczystości zaśpiewano „Sto lat” i wręczono pamiątkowe, ozdobne witraże. Do życzeń dołączyły się również przedszkolaki wręczając wykonane przez siebie upominki. Więcej ...

Nowości

Czytaj więcej

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023

OD 01.03.2022 r. DO 11.03.2022 r. ODBĘDZIE SIĘ ZAPISYWANIE DZIECI  DO PRZEDSZKOLA im. ks. Bernarda Gończa w Borowym Młynie  na rok szkolny 2022/2023 Można zapisać dzieci, które mają od 3 do 6 lat. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest prawidłowo wypełniony WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA. Rodzice dzieci ...

Nowości

Czytaj więcej

Święto szkoły - historia

Od kilkunastu lat Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa w Borowym Młynie noszą imię księdza Bernarda Gończa. Kim był nasz patron ? Dlaczego obchodzimy święto szkoły w lutym? Ksiądz Gończ był miejscowym kapłanem, pierwszym proboszczem i budowniczym kościoła. Pochodził z Kościerzyny. Seminarium Duchowne ukończył w Pelplinie, a w roku 1905 przyjął święcenia kapłańskie. Do Borowego Młyna przybył w roku 1913. Był t...

Nowości

Czytaj więcej

Święto Szkoły

  W kalendarzu szkolnym na rok 2022 zapisano datę 11 luty jako Święto Szkoły.Niestety ze względu na zdalne nauczanie nie odbędzie się ono w terminie. Delegacja szkolna oddała hołd, złożyła wiązankę kwiatów, zapaliła znicze w miejscu dla szkoły szczególnym,w Strażnicy Pamięci i Patriotyzmu im. Bohaterskich Gochów p.w. Chrystusa Obrońcy w Borowym Młynie,gdzie odbywają się patriotyczne uroczystości, apele upamiętniające działania mieszkańców ...

Nowości

Czytaj więcej
  • "Razem na święta"

    ❤ Tego roku ponownie dołączyliśmy do akcji "Razem na święta". Rozpoczęliśmy od przeprowadz

More in: Nowości