zsborowymlyn.lipnica.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka szkolna

Email
W dniach 22 - 27 maja 2017 r. 18 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w œsześciodniowej wycieczce autokaro - promowej
zorganizowanej przez Zespół Szkół w Borowym Młynie i Stowarzyszenie Koło Polarne.
Program naszej wycieczki obejmował:
Polska:
- poligon tajnej broni Międzyzdroje – Zalesie – ekspozycja tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny œświatowej,
- Skansen Słowian i Wikingów na wyspie Ostrów,
- Woliński Park Narodowy - Rezerwat Żubrów, Muzeum WPN, Wzgórze Zielonka i jezioro Turkusowe, punkty widokowe w Lubiniu i Wapnicy
- ŒŚwinoujście: latarnia morska - najwyższa tego typu budowlę nad Bałtykiem, a także jedna z najwyższych na œwiecie; Ford Gerharda: zwiedzanie fortu i podziemnego miasta (historia, przygoda, zabawa, ognisko)
- Międzyzdroje: Bałtycki Park Miniatur, molo, Aleja Sław
- Trzęsacz - ruiny kościoła na klifie; pokaz multimedialny o historii tego miejsca
Przeprawy promowe:
- lokalne w Świnoujściu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin;
- Świnoujście (Polska) – Trelleborg (Szwecja); - Gedser (Dania) – Rostock (Niemcy)
- przejazd połączeniem mostowo – tunelowym przez Cieœninę Oresund (połączenie ze Szwecji do Danii)
Szwecja:
- Trelleborg: Trelleborgen – warownia Wikingów,
- Malmö: punkt widokowy Turning Torso, spacer po mieście przez Lilla Torg i Stortorget (Mały i Wielki Rynek)
Dania:
- zwiedzanie Kopenhagi: Kopenhaska Syrenka, Fontanna Gefion, Pałac Królewski Amalienborg z Ogrodami Amaliehaven, zmiana warty, spacer po Stroget – jednym z najdłuższych miejskich deptaków w Europie, wizyta w Okrągłej Wieży, podziwianie panoramy miasta, Nyhavn, Koœciół Marmurowy, Ratusz, Kastellet (Cytadela), pomnik Andersena, Christiansborg, rejs kanałami po stolicy Danii;
- Roskilde: wizyta w Muzeum Łodzi Wikingów, spacer po mieśœcie, Katedra;
Podczas sześciu dni wycieczki mieliœmy okazję płynąć różnego rodzaju promami 8 razy spędzając na wodzie około 10 godzin;
przejechaliœmy także najdłuższym mostem wiszącym na œwiecie łączącym dwa kraje (Szwecję i Danię); a także 3,5 km tunelem podmorskim. Podczas całej wycieczki dopisywała nam pogoda, dobry humor i obficie zaopatrzone bufety.
Podróż spędziliœmy w luksusowym autokarze, w towarzystwie sympatycznego kierowcy i pilota, który czuwał nad organizacją i realizacją programu wycieczki dzieląc się z nami swoją ogromną wiedzę o odwiedzanych miejscach.
Barbara Dominiak
 

Elektroniczna skrzynka podawcza

Znajdziesz nas tutaj

Facebook Image

Regionalizm

Język kaszubski

Sukcesy uczniów

Biuletyn Informacji Publicznej

Ochrona danych osobowych


Aktualności

Wieczór gier i zabaw

2 czerwca po raz kolejny w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zorganizował "Wieczór gier i zabaw" . Uczniowie mieli okazję pograć w chińczyka, szachy, warcaby i inne gry planszowe. Dużym powodzeniem cieszył się stół z piłkarzami. Nie zabrakło e-sportu oraz zabawy z komputerem. Chętni uczniowie wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich na konsoli. Poniżej kilka zdjęć ze ...

Nowości

Czytaj więcej

Gry, zabawy, konkursy, prezentacje - trzy dni z życia szkoły

Trzy dni z rzędu, tuż po rekolekcjach w kościele, uczniowie spędzali czas w szkole, gdzie naprawdę działo się wiele. Pierwszy dzień należał do Samorządu Uczniowskiego , który zapewnił nam ubaw na całego! Był zabawny teleturniej klas i karaoke jakich mało, mali i duzi śpiewali ,,Mam tę moc" jak na Elzę przystało. Drugi dzień to pełen emocji turniej sportowy i o ...

Nowości

Czytaj więcej

Dzień Kobiet

9 marca 2022 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez klasę III. Chłopcy przedstawili humorystyczne scenki związane z obchodami święta. Piosenka pt. „Być kobietą” została zilustrowana występami dziewczyn, które wcieliły się w modelki. W dalszej części uroczystości zaśpiewano „Sto lat” i wręczono pamiątkowe, ozdobne witraże. Do życzeń dołączyły się również przedszkolaki wręczając wykonane przez siebie upominki. Więcej ...

Nowości

Czytaj więcej

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023

OD 01.03.2022 r. DO 11.03.2022 r. ODBĘDZIE SIĘ ZAPISYWANIE DZIECI  DO PRZEDSZKOLA im. ks. Bernarda Gończa w Borowym Młynie  na rok szkolny 2022/2023 Można zapisać dzieci, które mają od 3 do 6 lat. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest prawidłowo wypełniony WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA. Rodzice dzieci ...

Nowości

Czytaj więcej

Święto szkoły - historia

Od kilkunastu lat Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa w Borowym Młynie noszą imię księdza Bernarda Gończa. Kim był nasz patron ? Dlaczego obchodzimy święto szkoły w lutym? Ksiądz Gończ był miejscowym kapłanem, pierwszym proboszczem i budowniczym kościoła. Pochodził z Kościerzyny. Seminarium Duchowne ukończył w Pelplinie, a w roku 1905 przyjął święcenia kapłańskie. Do Borowego Młyna przybył w roku 1913. Był t...

Nowości

Czytaj więcej

Święto Szkoły

  W kalendarzu szkolnym na rok 2022 zapisano datę 11 luty jako Święto Szkoły.Niestety ze względu na zdalne nauczanie nie odbędzie się ono w terminie. Delegacja szkolna oddała hołd, złożyła wiązankę kwiatów, zapaliła znicze w miejscu dla szkoły szczególnym,w Strażnicy Pamięci i Patriotyzmu im. Bohaterskich Gochów p.w. Chrystusa Obrońcy w Borowym Młynie,gdzie odbywają się patriotyczne uroczystości, apele upamiętniające działania mieszkańców ...

Nowości

Czytaj więcej
  • "Razem na święta"

    ❤ Tego roku ponownie dołączyliśmy do akcji "Razem na święta". Rozpoczęliśmy od przeprowadz

More in: Nowości