zsborowymlyn.lipnica.pl

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka szkolna

Email

W dniach 11 – 17. 05. 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tygodniowej wycieczce „W krainie złota i wygasłych wulkanów; Złota Praga”. W programie znalazły się następujące atrakcje:

 • zamek Grodziec – zamek na wygasłym wulkanie;
 • Złotoryja – stolica polskiego złota - Muzeum Złota, Baszta Kowalska, Rynek Starego Miasta;
 • Góry Kaczawskie i Pogórze Kaczawskie – kraina wygasłych wulkanów – Ostrzyca zwana potocznie Śląską Fudżijamą, ciosy bazaltowe, Wilcza Góra, Organy Wielisławskie, Wielisławka; Lubomierz – Muzeum Kargula i Pawlaka; Złoty Stok: Zwiedzanie Kopalni Złota – Podziemna Trasa Turystyczna, podziemny spływ zalanym chodnikiem sztolni Gertrudy; Harachow – skocznie;
 • Mlada Boleslav - muzeum Skody ; Jičin - Warsztat szewski Rumcajsa – muzeum; Praga – wzgórze Petrzyn (wjazd kolejką), wejście na praską miniaturę wieży Eiflla, klasztor Strahowski z tarasem widokowym, Zamek Praski -  Katedra św. Wita, Złota Uliczka, zmiana warty, most Karola, Rynek Staromiejski z ratuszem i zegarem Orloj; muzeum Kalejdoskopu.

W trakcie trwania wycieczki odbył się również trzy etapowy konkurs motoryzacyjny. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Bartosz Nicia, drugie miejsce zajął Tymoteusz Stoltmann z Brzeźna Szlacheckiego, a trzecie Florian Rudnik. Nagrodami były oczywiście „samochody”.
Serdecznie dziękujemy panu pilotowi Robertowi Dominiakowi za bezinteresowną pomoc w organizacji wycieczki, za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, za ciekawe opowieści o złocie, wulkanach i motoryzacji.

Barbara Dominiak

 

Elektroniczna skrzynka podawcza

Znajdziesz nas tutaj

Facebook Image

Regionalizm

Język kaszubski

Sukcesy uczniów

Biuletyn Informacji Publicznej

Ochrona danych osobowych


Aktualności

Wieczór gier i zabaw

2 czerwca po raz kolejny w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zorganizował "Wieczór gier i zabaw" . Uczniowie mieli okazję pograć w chińczyka, szachy, warcaby i inne gry planszowe. Dużym powodzeniem cieszył się stół z piłkarzami. Nie zabrakło e-sportu oraz zabawy z komputerem. Chętni uczniowie wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich na konsoli. Poniżej kilka zdjęć ze ...

Nowości

Czytaj więcej

Gry, zabawy, konkursy, prezentacje - trzy dni z życia szkoły

Trzy dni z rzędu, tuż po rekolekcjach w kościele, uczniowie spędzali czas w szkole, gdzie naprawdę działo się wiele. Pierwszy dzień należał do Samorządu Uczniowskiego , który zapewnił nam ubaw na całego! Był zabawny teleturniej klas i karaoke jakich mało, mali i duzi śpiewali ,,Mam tę moc" jak na Elzę przystało. Drugi dzień to pełen emocji turniej sportowy i o ...

Nowości

Czytaj więcej

Dzień Kobiet

9 marca 2022 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez klasę III. Chłopcy przedstawili humorystyczne scenki związane z obchodami święta. Piosenka pt. „Być kobietą” została zilustrowana występami dziewczyn, które wcieliły się w modelki. W dalszej części uroczystości zaśpiewano „Sto lat” i wręczono pamiątkowe, ozdobne witraże. Do życzeń dołączyły się również przedszkolaki wręczając wykonane przez siebie upominki. Więcej ...

Nowości

Czytaj więcej

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023

OD 01.03.2022 r. DO 11.03.2022 r. ODBĘDZIE SIĘ ZAPISYWANIE DZIECI  DO PRZEDSZKOLA im. ks. Bernarda Gończa w Borowym Młynie  na rok szkolny 2022/2023 Można zapisać dzieci, które mają od 3 do 6 lat. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest prawidłowo wypełniony WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA. Rodzice dzieci ...

Nowości

Czytaj więcej

Święto szkoły - historia

Od kilkunastu lat Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa w Borowym Młynie noszą imię księdza Bernarda Gończa. Kim był nasz patron ? Dlaczego obchodzimy święto szkoły w lutym? Ksiądz Gończ był miejscowym kapłanem, pierwszym proboszczem i budowniczym kościoła. Pochodził z Kościerzyny. Seminarium Duchowne ukończył w Pelplinie, a w roku 1905 przyjął święcenia kapłańskie. Do Borowego Młyna przybył w roku 1913. Był t...

Nowości

Czytaj więcej

Święto Szkoły

  W kalendarzu szkolnym na rok 2022 zapisano datę 11 luty jako Święto Szkoły.Niestety ze względu na zdalne nauczanie nie odbędzie się ono w terminie. Delegacja szkolna oddała hołd, złożyła wiązankę kwiatów, zapaliła znicze w miejscu dla szkoły szczególnym,w Strażnicy Pamięci i Patriotyzmu im. Bohaterskich Gochów p.w. Chrystusa Obrońcy w Borowym Młynie,gdzie odbywają się patriotyczne uroczystości, apele upamiętniające działania mieszkańców ...

Nowości

Czytaj więcej
 • "Razem na święta"

  ❤ Tego roku ponownie dołączyliśmy do akcji "Razem na święta". Rozpoczęliśmy od przeprowadz

More in: Nowości