zsborowymlyn.lipnica.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka szkolna

Email
W dniach 13 – 18 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w sześciodniowej autokarowo – promowej wycieczce „Przez Bałtyk i Oresund – śladami Wikingów”.
 
Program wycieczki:

1 dzień    13.05.2013 Poniedziałek    
Wyjazd autokaru na trasę prowadzącą w kierunku Świnoujścia, po drodze wizyta na wyspie Ostrów leżącej na wodach cieśniny Dziwna. Zwiedzanie Skansenu Słowian i Wikingów znajdującego się na wyspie. Po wizycie w skansenie przejazd na wyspę Wolin i postój nad Jeziorem Turkusowym. Podziwianie jeziora z punktu widokowego. Następnie przejazd w kierunku Świnoujścia. Dojazd do schroniska znajdującego się na wyspie Uznam.

2 dzień    14.05.2013 Wtorek 
   
Przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie parku z przewodnikiem – „Tajemnice Wolińskich Parków”, Rezerwat Żubrów. Spacer po molo w Międzyzdrojach. Świnoujście: zwiedzanie latarni morskiej - najwyższej na polskim wybrzeżu. Spacer po plaży – podziwianie krajobrazu – Stawa Młyny. Po zwiedzaniu powrót na nocleg do schroniska.

3 dzień    15.05.2013 Środa    
Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Niemcami. Dojazd do terminalu promowego w Sassnitz. Odprawa paszportowo – biletowa i zaokrętowanie na prom płynący na trasie Sassnitz – Trelleborg. Początek rejsu o godzinie 12:45. Dopłynięcie do Trelleborga o godzinie 16.45. Po wyokrętowaniu krótkie zwiedzanie Trelleborga, twierdzy Wikingów – Trelleborgen. Przejazd przez południową część półwyspu Skania w kierunku połączenia mostowo tunelowego przez Cieśninę Oresund. Przeprawa mostem Oresund w kierunku Kopenhagi i dojazd do Roskilde, niewielkiego miasteczka położonego nad duńskim fiordem – Roskildefjord. Nocleg w schronisku nad fiordem.

4 dzień    16.05.2013 Czwartek    

Po śniadaniu przejazd z Roskilde do Kopenhagi. Zwiedzanie stolicy Danii: Kopenhaska Syrenka, Fontanna Gefion, Pałac królewski Amalienborg, zmiana warty, spacer po Stroget – jednym z najdłuższych miejskich deptaków w Europie, wizyta w Okrągłej Wieży – podziwianie panoramy miasta, rejs kanałami w Kopenhadze. Czas wolny. Po wizycie w Kopenhadze powrót na nocleg do Roskilde.

5 dzień    17.05.2013
Piątek    Po śniadaniu wizyta w Muzeum Łodzi Wikingów –poświęconego historii Wikingów. Podziwianie współczesnych rekonstrukcji łodzi Wikingów i fragmentów łodzi znalezionych w fiordzie w okolicach Roskilde. Po wizycie w muzeum przejazd autokarem w kierunku Gedser. Dojazd do terminalu promowego Scandlines. Zaokrętowanie na prom płynący do portu Rostock. Początek rejsu o godzinie 15:00. Dopłynięcie do Rostock o godzinie 16:45. Wyokrętowanie i przejazd przez Niemcy w kierunku granicy z Polską. Po przekroczeniu granicy dojazd na nocleg do Świnoujściu

6 dzień    18.05.2013
Sobota    Po śniadaniu przejazd wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. Wizyta w Multimedialnym muzeum na 15 Południku. Dojazd do Borowego Młyna w godzinach popołudniowych. Zakończenie wycieczki.

Bardzo dziękujemy Panu Robertowi Dominiakowi – pilotowi oraz Marcinowi Brożkowi z Biura PM SCANDINAVIA  ze Sztokholmu za bezinteresowną pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu wycieczki.
 

Elektroniczna skrzynka podawcza

Znajdziesz nas tutaj

Facebook Image

Regionalizm

Język kaszubski

Sukcesy uczniów

Biuletyn Informacji Publicznej

Ochrona danych osobowych


Aktualności

Wieczór gier i zabaw

2 czerwca po raz kolejny w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zorganizował "Wieczór gier i zabaw" . Uczniowie mieli okazję pograć w chińczyka, szachy, warcaby i inne gry planszowe. Dużym powodzeniem cieszył się stół z piłkarzami. Nie zabrakło e-sportu oraz zabawy z komputerem. Chętni uczniowie wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich na konsoli. Poniżej kilka zdjęć ze ...

Nowości

Czytaj więcej

Gry, zabawy, konkursy, prezentacje - trzy dni z życia szkoły

Trzy dni z rzędu, tuż po rekolekcjach w kościele, uczniowie spędzali czas w szkole, gdzie naprawdę działo się wiele. Pierwszy dzień należał do Samorządu Uczniowskiego , który zapewnił nam ubaw na całego! Był zabawny teleturniej klas i karaoke jakich mało, mali i duzi śpiewali ,,Mam tę moc" jak na Elzę przystało. Drugi dzień to pełen emocji turniej sportowy i o ...

Nowości

Czytaj więcej

Dzień Kobiet

9 marca 2022 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez klasę III. Chłopcy przedstawili humorystyczne scenki związane z obchodami święta. Piosenka pt. „Być kobietą” została zilustrowana występami dziewczyn, które wcieliły się w modelki. W dalszej części uroczystości zaśpiewano „Sto lat” i wręczono pamiątkowe, ozdobne witraże. Do życzeń dołączyły się również przedszkolaki wręczając wykonane przez siebie upominki. Więcej ...

Nowości

Czytaj więcej

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2022/2023

OD 01.03.2022 r. DO 11.03.2022 r. ODBĘDZIE SIĘ ZAPISYWANIE DZIECI  DO PRZEDSZKOLA im. ks. Bernarda Gończa w Borowym Młynie  na rok szkolny 2022/2023 Można zapisać dzieci, które mają od 3 do 6 lat. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest prawidłowo wypełniony WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA. Rodzice dzieci ...

Nowości

Czytaj więcej

Święto szkoły - historia

Od kilkunastu lat Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa w Borowym Młynie noszą imię księdza Bernarda Gończa. Kim był nasz patron ? Dlaczego obchodzimy święto szkoły w lutym? Ksiądz Gończ był miejscowym kapłanem, pierwszym proboszczem i budowniczym kościoła. Pochodził z Kościerzyny. Seminarium Duchowne ukończył w Pelplinie, a w roku 1905 przyjął święcenia kapłańskie. Do Borowego Młyna przybył w roku 1913. Był t...

Nowości

Czytaj więcej

Święto Szkoły

  W kalendarzu szkolnym na rok 2022 zapisano datę 11 luty jako Święto Szkoły.Niestety ze względu na zdalne nauczanie nie odbędzie się ono w terminie. Delegacja szkolna oddała hołd, złożyła wiązankę kwiatów, zapaliła znicze w miejscu dla szkoły szczególnym,w Strażnicy Pamięci i Patriotyzmu im. Bohaterskich Gochów p.w. Chrystusa Obrońcy w Borowym Młynie,gdzie odbywają się patriotyczne uroczystości, apele upamiętniające działania mieszkańców ...

Nowości

Czytaj więcej
  • "Razem na święta"

    ❤ Tego roku ponownie dołączyliśmy do akcji "Razem na święta". Rozpoczęliśmy od przeprowadz

More in: Nowości